Бефрон сусп.100мг/5мл-100мл (ибупрофен)

Бефрон сусп.100мг/5мл-100мл (ибупрофен)

1 020 тнг.

1 020 тнг. В связи с проведением технических работ на сайте приносим свои извинения
и просим уточнять цену по телефону.


Производитель:
Нобел Алматинская Фармацевтическая Фабрика АО
Представление:
1 020 тенге за NMP
Количество: 
- + шт




Купить
Полное описание

RU


Торговое название

БЕФРОН®

Международное непатентованное название

Ибупрофен

Лекарственная форма

Суспензия 100 мг/5 мл

Состав

5 мл суспензии содержат

активное вещество – ибупрофен 100 мг,

вспомогательные вещества: кислоты лимонной моногидрат, натрия цитрата дигидрат, натрия бензоат, калия ацесульфам, сорбитол 70 %, камедь ксантановая, полисорбат 80 (Твин 80), кремния диоксид коллоидный безводный (Аэросил 200), сахар рафинированный (сахароза), виноградный ароматизатор, вода очищенная.

Описание

Гомогенная суспензия от белого до светло-серого цвета с характерным запахом.

Фармакотерапевтическая группа

Противовоспалительные и противоревматические препараты. Нестероидные противовоспалительные препараты.

Пропионовой кислоты производные. Ибупрофен.

Код АТХ M01AE01

Фармакологические свойства

Фармакокинетика

Быстро всасывается из желудочно-кишечного тракта. Максимальная концентрация в плазме определяется через 1-2 часа. Связь с белками плазмы крови – 90%. Период полувыведения около 2 часа. Подвергается метаболизму в печени. Выводится почками (в неизменном виде не более 1%) и в меньшей степени, с желчью.

Фармакодинамика

Бефрон® - нестероидный противовоспалительный препарат. Оказывает обезболивающее, жаропонижающее и противовоспалительное действие. Механизм действия ибупрофена обусловлен торможением синтеза воспалительных простагландинов за счет блокирования фермента циклооксигеназы.

Действие Бефрон® для детей может продолжаться до 8 часов.

Показания к применению

Бефрон® применяют у детей c 3 месяцев жизни до 12 лет в качестве жаропонижающего и обезболивающего средства при:

  • острых респираторных вирусных инфекциях

  • гриппе

  • постпрививочных реакциях

  • инфекционно-воспалительных заболеваниях, сопровождающихся повышением температуры тела

  • головной и зубной боли

  • мигрени

  • невралгиях

  • боли в ушах и в горле

  • боли при растяжениях и других видах боли

Способ применения и дозы

Препарат принимают внутрь.

Перед употреблением содержимое флакона следует хорошо взболтать. Препарат принимают после еды, с большим количеством жидкости. В случае приема Бефрон® вместе с пищей не следует отступать от рекомендованных дозировок и методов приема препарата. Мерная ложка (вместимостью 2,5 и 5 мл), вложенная внутрь упаковки, позволяет правильно и рационально дозировать препарат. Дозировка зависит от возраста и массы тела ребенка.

Заболевания, сопровождающиеся повышением температуры тела и болью

Разовая доза составляет 5-10 мг/кг массы тела ребенка 3-4 раза в сутки. Максимальная суточная доза не должна превышать 25-30 мг/кг массы тела ребенка. Интервал между дозами должен составлять 6-8 часов.

Детям в возрасте:

3-6 месяцев: по 2,5 мл 3 раза в течение 24 часов, не более 150 мг в сутки.

6-12 месяцев: по 2,5 мл 3-4 раза в течение 24 часов, не более 200 мг в сутки.

1-3 года: по 5,0 мл 3 раза в течение 24 часов, не более 300 мг в сутки.

4-6 лет: по 7,5 мл 3 раза в течение 24 часов, не более 450 мг в сутки.

7-9 лет: по 10 мл 3 раза в течение 24 часов, не более 600 мг в сутки.

10-12 лет: по 15 мл 3 раза в течение 24 часов, не более 900 мг в сутки.

Не превышайте указанную дозу!

Повышение температуры тела после прививок

По 2,5 мл суспензии детям в возрасте до 1 года, а после 1 года, при необходимости, еще по 2,5 мл через 6 часов. Не применяйте более 5 мл в течение 24 часов!

Продолжительность лечения:

  • Не более 3-х дней в качестве жаропонижающего

  • Не более 5-ти дней в качестве обезболивающего.

Если лихорадка сохраняется, обратитесь к врачу.

Побочные действия

Обычно препарат хорошо переносится.

Нечасто

- аллергические реакции (крапивница, кожный зуд, различные кожные

высыпания)

- чувство дискомфорта в желудке, боль в животе, тошнота, диспепсия

Редко

- рвота, метеоризм, диарея, запор

- головная боль, головокружение, возбуждение, бессонница, сонливость,

депрессия, спутанность сознания, галлюцинации, шум в ушах

Очень редко

- тяжелые реакции повышенной чувствительности: отек лица, языка и

гортани, одышка, тахикардия, артериальная гипотензия (анафилаксия, отек

Квинке или тяжелый шок)

- обострение бронхиальной астмы и бронхоспазма

- пептическая язва, прободение язвы или желудочно–кишечное кровотечение,

мелена, рвота кровью (иногда с летальным исходом, особенно у пожилых

пациентов), язвенный стоматит, гастрит, обострение язвенного колита и

болезни Крона

- острая почечная недостаточность, папиллонекроз (особенно при

длительном приеме), ассоциированые с повышением мочевины в сыворотке

крови и отеками

- нарушения кроветворения (анемия, лейкопения, тромбоцитопения,

панцитопения, агранулоцитоз). Первыми симптомами являются: лихорадка,

боль в горле, поверхностные язвы в полости рта, гриппоподобные

симптомы, выраженная слабость, необъяснимое кровотечение и появление

кровоподтеков

- нарушения функции печени

- возможно развитие тяжелых форм кожных реакций, таких как буллезные

реакции, включая многоформную эритему, токсический эпидермальный

некролиз, синдром Стивенса–Джонсона

Единичные случаи

- у пациентов с предсуществующими аутоиммунными нарушениями

(системная красная волчанка, смешанное заболевание соединительной

ткани) во время лечения ибупрофеном наблюдали симптомы асептического

менингита, (ригидность затылочных мышц, головная боль,

тошнота, рвота, лихорадка или нарушение ориентировки)

- буллезный дерматоз

- язва желудка или желудочное кровотечение

В связи с лечением НПВС сообщалось о развитии отеков, артериальной гипертензии и сердечной недостаточности.

При появлении побочных эффектов следует прекратить применение препарата.

Противопоказания

  • повышенная чувствительность к ибупрофену, ацетилсалициловой кислоте или другим нестероидным противовоспалительным препаратам (НПВП), а так же к другим компонентам препарата

  • бронхиальная астма, крапивница, ринит, спровоцированные приемом ацетилсалициловой кислоты (салицилатами) или другими НПВП (нестероидным противовоспалительными препаратами)

  • язвенное поражение желудочно-кишечного тракта (язвенная болезнь желудка и двенадцатиперстной кишки, язвенный колит)

  • желудочно-кишечное кровотечение

  • заболевания крови: гипокоагуляция, лейкопения, гемофилия, геморрагический васкулит

  • почечная и/или печеночная недостаточность

  • снижение слуха

  • наследственная непереносимость фруктозы или мальабсорбция глюкозы-галактозы

  • детский возраст до 3 месяцев

- беременность и период лактации

Лекарственные взаимодействия

Одновременное применение БЕФРОНА с антикоагулянтами может привести к усилению их действия.

БЕФРОН повышает концентрацию дигоксина, фенитоина, метотрексата, лития в плазме крови при одновременном применении с этими препаратами. Использование БЕФРОНА вместе с диуретиками и антигипертензивными средствами снижает их эффективность.

Усиливает побочные эффекты минералокортикостероидов и глюкокортикостероидов.

Особые указания

Следует оценить предполагаемую пользу и возможный риск прежде, чем давать ребенку БЕФРОН, если ребенок в возрасте от 3 до 6 месяцев,

принимает другие болеутоляющие лекарства, имеет в анамнезе язвенную болезнь, гастрит, язвенный колит, кровотечения из желудочно-кишечного тракта, страдает заболеваниями печени или почек, принимает непрямые антикоагулянты (препараты для приема внутрь, снижающие свертываемость крови), препараты для снижения артериального давления, диуретики (препараты для усиления мочеотделения), препараты лития, метотрексат, глюкокортикостероиды (ГКС), страдает бронхиальной астмой, крапивницей.

Во время лечения необходим контроль картины периферической крови и функционального состояния печени и почек.

Учитывая возможность появления расстройств со стороны пищеварительной системы, необходимо избегать одновременного приема БЕФРОНА с веществами или лекарственными средствами, оказывающими ульцерогенное действие (в том числе ацетилсалициловой кислотой, кортикостероидами).

Передозировка

Симптомы: боли в животе, тошнота, рвота, головная боль, шум в ушах, метаболический ацидоз, кома, острая почечная недостаточность, снижение артериального давления, брадикардия, тахикардия.

Лечение: промывание желудка (только в течение часа после приема), активированный уголь, щелочное питье, форсированный диурез, симптоматическая терапия.

Форма выпуска и упаковка

100 мл препарата помещают в стеклянный темный флакон с завинчивающейся крышкой с контролем первого вскрытия.

1 флакон вместе с мерной ложкой или мерным стаканом и инструкцией по медицинскому применению на государственном и русском языках помещают в картонную пачку.

Условия хранения

Хранить при температуре не выше 25 °С, в сухом, защищенном от света месте.

Хранить в недоступном для детей месте!

Срок хранения

3 года

Не применять по истечении срока хранения.

Срок хранения после первого вскрытия флакона

1 месяц

Условия отпуска из аптек

По рецепту

Производитель

АО «Нобел Алматинская Фармацевтическая Фабрика»

Республика Казахстан,

г. Алматы, ул. Шевченко 162 Е.

Владелец регистрационного удостоверения

АО «Нобел Алматинская Фармацевтическая Фабрика»

Республика Казахстан

Адрес организации, принимающей на территории Республики Казахстан претензии от потребителей по качеству продукции (товара):

АО «Нобел Алматинская Фармацевтическая Фабрика»

Республика Казахстан, г. Алматы, ул. Шевченко 162 Е.

Номер телефона: (+7 727) 399-50-50

Номер факса: (+7 727) 399-60-60

Адрес электронной почты nobel@nobel.kz


KZ


Саудалық атауы

БЕФРОН®

Халықаралық патенттелмеген атауы

Ибупрофен

Дәрілік түрі

Суспензия 100 мг/5 мл

Құрамы

5 мл суспензияның құрамында

белсенді зат –100 мг ибупрофен,

қосымша заттар: лимон қышқылы моногидраты, натрий цитраты дигидраты, натрий бензоаты, калий ацесульфамы, 70 % сорбитол, ксантан шайыры, полисорбат 80 (Твин 80), сусыз коллоидты кремнийдің қостотығы (Аэросил 200), рафинадталған қант (сахароза), жүзім хош иістендіргіші, тазартылған су.

Сипаттамасы

Өзіне тән иісі бар ақтан ашық-сұр түске дейінгі гомогенді суспензия.

Фармакотерапиялық тобы

Қабынуға қарсы және ревматизмге қарсы препараттар. Қабынуға қарсы стероидты емес препараттар.

Пропион қышқылының туындылары. Ибупрофен.

АТХ коды M01AE01

Фармакологиялық қасиеттері

Фармакокинетикасы

Асқазан-ішек жолдарынан тез сіңеді. Плазмадағы ең жоғары концентрациясы 1-2 сағаттан соң анықталады. Қан плазмасы ақуыздарымен байланысуы – 90%. Жартылай шығарылу кезеңі 2 сағатқа жуық. Бауырда метаболизмге ұшырайды. Бүйрекпен (өзгермеген түрде 1%-дан аспайтын мөлшері) және аздаған дәрежеде өтпен шығарылады.

Фармакодинамикасы

Бефрон® – қабынуға қарсы стероидты емес препарат. Ауыруды басатын, қызуды түсіретін және қабынуға қарсы әсер етеді. Ибупрофеннің әсер ету механизмі циклооксигеназа ферментін тежеу есебінен қабыну простагландиндерінің синтезін тежеуге негізделген.

Балаларға арналған Бефрон® әсері 8 сағатқа дейін жалғасуы мүмкін.

Қолданылуы

Бефрон® мына жағдайларда ыстықты түсіретін және ауыруды басатын дәрі ретінде 3 айлығынан бастап 12 жасқа дейінгі балаларға қолданылады:

  • жедел респираторлық вирусты жұқпаларда

  • тұмауда

  • егуден кейінгі реакцияларда

  • дене температурасының жоғарылауымен қатар жүретін жұқпалы-қабыну ауруларында

  • бас және тіс ауырғанда

  • бас сақинасында

  • невралгияда

  • құлақ және тамақ ауруларында

  • созылу кезіндегі ауыруда және ауырудың басқа түрлерінде

Қолдану тәсілі және дозалары

Препарат ішке қабылданады.

Қолданардың алдында құтының ішіндегісін жақсылап шайқау керек. Препаратты сұйықтықтың көп мөлшерімен тамақтан кейін қабылдайды. Тамақпен бірге Бефрон® қабылдаған жағдайда ұсынылған препараттың дозаларынан және қабылдау әдістерінен бас тартпау керек. Қаптаманың ішіне салынған (сыйымдылығы 2,5 және 5 мл) өлшеуіш қасық препаратты дұрыс және ұтымды дозалауға мүмкіндік береді. Доза баланың жасы мен денесінің салмағына қарай белгіленеді.

Дене температурасының жоғарылауымен және ауырумен бірге жүретін ауруларда

Бір реттік доза тәулігіне 3-4 рет бала денесінің массасына 5-10 мг/кг құрайды. Ең жоғары тәуліктік доза - бала денесінің массасына 25-30 мг/кг асыруға болмайды. Дозалар арасындағы аралық 6-8 сағат болуы тиіс.

Мына жастағы балаларға:

3-6 айлық: 24 сағат ішінде 3 рет 2,5 мл-ден, тәулігіне 150 мг асырмай.

6-12 айлық: 24 сағат ішінде 3-4 рет 2,5 мл-ден, тәулігіне 200 мг асырмай.

1-3 жастағы: 24 сағат ішінде 3 рет 5,0 мл-ден, тәулігіне 300 мг асырмай.

4-6 жастағы: 24 сағат ішінде 3 рет 7,5 мл-ден, тәулігіне 450 мг асырмай.

7-9 жастағы: 24 сағат ішінде 3 рет 10 мл-ден, тәулігіне 600 мг асырмай.

10-12 жастағы: 24 сағат ішінде 3 рет 15 мл-ден, тәулігіне 900 мг асырмай.

Нұсқалған дозадан асырмаңыз!

Егуден кейін дене температурасының жоғарылауы

2,5 мл суспензиядан 1 жасқа дейінгі балаларға, 1 жастан кейін, қажет болған кезде, 6 сағаттан соң тағы 2,5 мл-ден. 24 сағат ішінде 5 мл-ден артық қолдануға болмайды!

Емдеу ұзақтығы:

  • Қызу түсіретін дәрі ретінде 3 күннен аспауы керек.

  • Ауыруды басатын дәрі ретінде 5 күннен аспауы керек.

Қызба сақталатын болса, дәрігерге қаралыңыз.

Жағымсыз әсерлері

Әдетте препараттың жағымдылығы жақсы.

Жиі емес

- аллергиялық реакциялар (есекжем, терінің қышуы, әртүрлі тері бөртпелері)

- асқазанда жайсыздық сезімі, іш ауруы, жүрек айну, диспепсия

Сирек

- құсу, метеоризм, диарея, іш қату

- бас ауыру, бас айналу, қозу, ұйқысыздық, ұйқышылдық, депрессия, сананың шатасуы, елестеу, құлақтың шуылдауы

Өте сирек

- жоғары сезімталдықтың ауыр реакциялары: беттің, тілдің және көмекейдің ісінуі, ентігу, тахикардия, артериялық гипотензия (анафилаксия, Квинке ісінуі немесе ауыр шок)

- бронх демікпесінің және бронхтың түйілуінің асқынуы

- пептикалық ойық жара, ойық жараның тесілуі немесе асқазан-ішектен қан кету, мелена, қан құсу (кейде өліммен аяқталатын, әсіресе егде емделушілерде) ойық жаралы стоматит, гастрит, ойық жаралы колиттің асқынуы және Крон ауруы

- жедел бүйрек жеткіліксіздігі, сарысуда мочевинаның көбеюімен және ісінумен астасқан папиллонекроз (әсіресе ұзақ қабылдау кезінде)

- қан түзілуінің бұзылуы (анемия, лейкопения, тромбоцитопения,

панцитопения, агранулоцитоз). Бірінші симптомдары: қызба, тамақтың ауыруы, ауыз қуысындағы беткейлік ойық жаралар, тұмау тәрізді симптомдар, айқын әлсіздік, түсніксіз қан кету және қанталаудың білінуі болып табылады.

- бауыр функциясының бұзылуы

- көп формалы эритеманы, уытты эпидермалық некролизді, Стивенс-Джонсон синдромын қоса, буллезді реакциялар сияқты тері реакцияларының ауыр түрлері дамуы мүмкін

Бірлі-жарым жағдайлар

- алдыңғы аутоиммунды бұзылулары болған (жүйелі қызыл жегі, дәнекер тіннің аралас аурулары) емделушілерде ибупрофенмен емдеу кезінде асептикалық менингит симптомдары байқалады

- буллезді дерматоз

- асқазанның ойық жарасы немесе асқазаннан қан кету

ҚҚСП емдеумен байланысты ісінулер, артериялық гипертензия және жүрек жеткіліксіздігінің дамуы туралы хабарланды.

Қолдануға болмайтын жағдайлар

  • ибупрофенге, ацетилсалицил қышқылына немесе басқа қабынуға қарсы стероидты емес препараттарға (ҚҚСП), сондай-ақ препараттың басқа компоненттеріне жоғары сезімталдық

  • ацетилсалицил қышқылын (салицилаттармен) немесе басқа қабынуға қарсы стероидты емес препараттарды (ҚҚСП) қабылдау түрткі болған бронх демікпесі, есекжем, ринит

  • асқазан-ішек жолының ойық жаралы зақымдануы (асқазанның және он екі елі ішектің ойық жаралы ауруы, ойық жаралы колит)

  • асқазан-ішектен қан кету

  • қан ауруы: гипокоагуляция, лейкопения, гемофилия, геморрагиялық васкулит

  • бүйрек және/немесе бауыр жеткіліксіздігі

  • естудің нашарлауы

  • тұқым қуалайтын фруктозаны көтере алмаушылық, глюкоза-галактоза мальабсорбциясы

  • 3 айға дейінгі балалар

  • жүктілік және лактация кезеңі

Дәрілермен өзара әрекеттесуі

БЕФРОНДЫ антикоагулянттармен бір мезгілде қолдану олардың әсерінің күшеюіне әкелуі мүмкін.

БЕФРОН дигоксинмен, фенитоинмен, метотрексатпен, литиймен бір мезгілде қолданған кезде, қан плазмасында бұл препараттардың концентрациясын жоғарылатады. БЕФРОНДЫ диуретиктермен және антигипертензиялық дәрілермен бірге қолдану олардың тиімділігін төмендетеді.

Минералокортикостероидтар мен глюкокортикостероидтардың жағымсыз әсерлерін күшейтеді.

Айрықша нұсқаулар

Егер баланың жасы 3-тен 6 айға дейін болса, ауыруды басатын басқа да дәрілер қабылдап жүрсе, сыртартқыда ойық жара ауруы, гастрит, ойық жаралы колит, асқазан-ішек жолынан қан кетуі болса, бауыр және бүйрек аурулары бар болса, тікелей емес антикоагулянттарды (қан ұюын төмендететін ішке қабылдауға арналған препараттар), артериялық қысымды төмендетуге арналған препараттарды, диуретиктерді (несеп бөлінуін күшейтуге арналған препараттар), литий препараттарын, метотрексат, глюкокортикостероидтарды (ГКС) қабылдайтын болса, бронх демікпесімен, есекжеммен зардап шегетін болса, балаға БЕФРОН бермес бұрын болжамды пайдасы мен ықтимал қаупін бағалап алған жөн. Емдеу кезінде шеткергі қан көрінісін және бауыр мен бүйректің функциялық жағдайын бақылау қажет.

Ас қорыту жүйесі тарапынан бұзылыстар пайда болу мүмкіндігін ескере отырып, ульцерогендік әсер ететін заттармен немесе дәрілік заттармен (оның ішінде ацетилсалицил қышқылымен, кортикостероидтармен) БЕФРОН-ды бір мезгілде қабылдамаған дұрыс.

Артық дозалануы

Симптомдары: іш ауыруы, жүрек айну, құсу, бас ауыруы, құлақ шуылы, метаболизмдік ацидоз, кома, жедел бүйрек жеткіліксіздігі, артериялық қысымның төмендеуі, брадикардия, тахикардия.

Емі: асқазанды шаю (тек қабылдағаннан кейін бір сағат ішінде ғана), белсендірілген көмір, сілтілі сусындарды ішу, қарқынды диурез, симптоматикалық ем.

Шығарылу түрі және қаптамасы

100 мл препарат алғашқы ашылуы бақыланатын, бұралатын қақпағымен күңгірт шыны құтыға салынған.

1 құты өлшеуіш қасықпен немесе өлшеуіш стақанмен, медициналық қолдану жөніндегі мемлекеттік және орыс тілдеріндегі нұсқаулықпен бірге картон қорапшаға салынған.

Сақтау шарттары

Құрғақ, жарықтан қорғалған жерде, 25 °С-ден аспайтын температурада сақтау керек.

Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау керек!

Сақтау мерзімі

3 жыл

Жарамдылық мерзімі өткеннен кейін қолдануға болмайды.

Құтыны бірінші рет ашқаннан кейінгі сақтау мерзімі

1 ай

Дәріханалардан босатылу шарттары

Рецепт арқылы

Өндіруші

«Нобел Алматы Фармацевтикалық Фабрикасы» АҚ

Қазақстан Республикасы,

Алматы қ., Шевченко к-сі 162 Е.

Тіркеу куәлігінің иесі

«Нобел Алматы Фармацевтикалық Фабрикасы» АҚ

Қазақстан Республикасы

Қазақстан Республикасы аумағында тұтынушылардан өнім (тауар) сапасына қатысты шағымдарды қабылдайтын ұйымның мекенжайы:

«Нобел Алматы Фармацевтикалық Фабрикасы» АҚ

Қазақстан Республикасы, Алматы қ., Шевченко к-сі 162 Е.

Телефон нөмірі: (+7 727) 399-50-50

Факс нөмірі: (+7 727) 399-60-60

Электронды поштасы nobel@nobel.kz

© 2020 Аптека2. Все права защищены. Разработано на платформе UniLES.